Susumu RG3216P-2873-B-T1
RG3216P-2873-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2873-B-T1
Brief Description
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2873-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-2873-B-T1
QUANTITY
RG3216P-2873-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2873-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2873-B-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2873-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2873-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2873-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-2873-B-T1
RES 97.6K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SEATING TOOL ASSY POW/SIG/POW datasheet.pdf
64 LEVEL V COVER .125 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 250MA AXIAL datasheet.pdf
TAG ID RATINGS 5.75"X3" BK/RD/WT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf