Susumu RG3216P-3003-C-T5
RG3216P-3003-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3003-C-T5
Brief Description
RES SMD 300K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3003-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-3003-C-T5
QUANTITY
RG3216P-3003-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3003-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3003-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3003-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3003-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3003-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3003-C-T5
MODULE RABBITCORE RCM2260 ROHS datasheet.pdf
PROTECTOR SINGLE BIDIRECTIONAL datasheet.pdf
DSUB 15 M CRIMP PIN NMB datasheet.pdf
CONN FIBER MT-RJ RECEPT DUPLX datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 8.02K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 22AWG BRN datasheet.pdf
OSC MEMS 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf