Susumu RG3216P-3010-D-T5
RG3216P-3010-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3010-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 301 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3010-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-3010-D-T5
QUANTITY
RG3216P-3010-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3010-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3010-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3010-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3010-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3010-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3010-D-T5
IC TXRX DUAL RS-232 3.3V 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 150PF 250V C0G 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
XCEDE HD RIGHT 2W 6PVH 6COL WK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
MICRO 100C S 24" RBW FLOAT NI datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 100mA 30-SSOP datasheet.pdf