Susumu RG3216P-3242-B-T1
RG3216P-3242-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3242-B-T1
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3242-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-3242-B-T1
QUANTITY
RG3216P-3242-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3242-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3242-B-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3242-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3242-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3242-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-3242-B-T1
CONN SCSI .085" FEMALE PCB 14POS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 62K OHM 1206 datasheet.pdf
INSERT MALE 24POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
CONV DC/DC 250W 300VIN 50A NEG datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
IP CORE10/100 UNLIMITED RTL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
PPTC SMD 0805 6V 0.35A datasheet.pdf
ER 20C 20#16 SKT RECPT datasheet.pdf
3 V LVDS Quad CMOS Differential Line Driver IC datasheet.pdf