Susumu RG3216P-3301-C-T5
RG3216P-3301-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3301-C-T5
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3301-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-3301-C-T5
QUANTITY
RG3216P-3301-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3301-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3301-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3301-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3301-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3301-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3301-C-T5
PC BOARD 6UX220MM VOLT/GND PLANE datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 6MM datasheet.pdf
RES 1.33 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf