Susumu RG3216P-3401-C-T5
RG3216P-3401-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3401-C-T5
Brief Description
RES SMD 3.4K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3401-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-3401-C-T5
QUANTITY
RG3216P-3401-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3401-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3401-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3401-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3401-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3401-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3401-C-T5
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRK POLY Q2Z 1-1/2"X50' BLK datasheet.pdf
CONN HEADER 2-FB 120POS 4ROW datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1.2A 8MSOP datasheet.pdf
FUSE 300A 600V NON STD SLOW datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 30mA Backlight 16-DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 40POS THRUHL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf