Susumu RG3216P-3602-D-T5
RG3216P-3602-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3602-D-T5
Brief Description
RES SMD 36K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3602-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-3602-D-T5
QUANTITY
RG3216P-3602-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3602-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3602-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3602-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3602-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3602-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3602-D-T5
DIODE ARRAY GP 80V 250MA SOT353 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 1A SOT89 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 8.2A DPAK datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf