Susumu RG3216P-3901-B-T5
RG3216P-3901-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3901-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3901-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-3901-B-T5
QUANTITY
RG3216P-3901-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3901-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3901-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3901-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3901-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3901-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3901-B-T5
TRANSF ADSL 100:82.6 OHM 1.8MH datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOOT STRAIN RELIEF 18.5MM DIAM datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS DL R/A 15GOLD datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf