Susumu RG3216P-4220-B-T5
RG3216P-4220-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4220-B-T5
Brief Description
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4220-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-4220-B-T5
QUANTITY
RG3216P-4220-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4220-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4220-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4220-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4220-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4220-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-4220-B-T5
FERRULE WIRE GREEN 6AWG 100PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 1200V 11A TO263 datasheet.pdf
LED MINI BAY CLSTR 120VAC WHT NO datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 2.36" DIA BLACK datasheet.pdf
RECEIVER 12CH PAR PLUG datasheet.pdf
LED RGB CLEAR 0606 SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT datasheet.pdf