Susumu RG3216P-4220-W-T1
RG3216P-4220-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4220-W-T1
Brief Description
RES SMD 422 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4220-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-4220-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-4220-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4220-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4220-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4220-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4220-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4220-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-4220-W-T1
Crystal 29.4912MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC PWR SUPP MON DUAL WD 8SOP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
VARISTOR 30V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C/SMBU 24HVQFN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.25A 4DSBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf
MODULE DIODE 400V 270A MAGNAPAK datasheet.pdf
RES SMD 6.81 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf