Susumu RG3216P-4303-W-T1
RG3216P-4303-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4303-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 430K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4303-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-4303-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-4303-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4303-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4303-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4303-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4303-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4303-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-4303-W-T1
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2.5A 8-SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE HIPRO 86POS DL .100 BLK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
ATMEL ATA6670-EK DEV BOARD datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH DUAL HEAT GUN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC XO 6.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf