Susumu RG3216P-4640-C-T5
RG3216P-4640-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4640-C-T5
Brief Description
RES SMD 464 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4640-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-4640-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-4640-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4640-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4640-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4640-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4640-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4640-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-4640-C-T5
CAP FILM 0.024UF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS MALE CIRCULAR datasheet.pdf
CAP CER 68PF 1KV NP0 1825 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
SE SURFACE DISC 8" A MED datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
GT 2C 2#12 SKT RECP WALL RM datasheet.pdf
Complete 10-Bit and 12-Bit, 25 MHz CCD Signal Processors IC datasheet.pdf