Susumu RG3216P-4701-C-T5
RG3216P-4701-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4701-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4701-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-4701-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-4701-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4701-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4701-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4701-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4701-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4701-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-4701-C-T5
IC REG LDO 1.8V 0.3A 6MLF datasheet.pdf
BATT PACK 4.8V 4/3A 3600MAH NIMH datasheet.pdf
FUSE 12A 1400V HS FERRULE W/IND datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 1.56K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2 NYLON 35MM datasheet.pdf
63 WAY MALE 90 DEG W J/S datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf