Susumu RG3216P-4752-B-T1
RG3216P-4752-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4752-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4752-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-4752-B-T1
QUANTITY
RG3216P-4752-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4752-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4752-B-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4752-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4752-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4752-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-4752-B-T1
CONN HEADER 8POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 58A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 10.16MM datasheet.pdf
CONN SPRING PAD 2POS SNGL SMD datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf
SOLENOID,ELECTRICAL datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf