Susumu RG3216P-47R0-B-T5
RG3216P-47R0-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-47R0-B-T5
Brief Description
RES SMD 47 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-47R0-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-47R0-B-T5
QUANTITY
RG3216P-47R0-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-47R0-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-47R0-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-47R0-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-47R0-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-47R0-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-47R0-B-T5
IC MOSFET DRVR SGL HS 9A 8-DIP datasheet.pdf
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
IC QUAD DIFF RCVR 3.3V 16-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 8MM BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
RES 27.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf