Susumu RG3216P-47R5-B-T1
RG3216P-47R5-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-47R5-B-T1
Brief Description
RES SMD 47.5 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-47R5-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-47R5-B-T1
QUANTITY
RG3216P-47R5-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-47R5-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-47R5-B-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-47R5-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-47R5-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-47R5-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-47R5-B-T1
RES SMD 1.87KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 SQ WW datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 550A 1300VAC datasheet.pdf
USB CABLE FOR PM CONTROLLERS datasheet.pdf
PLUG-INLOW TEMP VERSION WOBBLE datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 1A 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf
SP,CON,C,AU,TNR datasheet.pdf
FIBER PATCH CABL SC/SC AQUA 16FT datasheet.pdf
CONN SSL HDR 2POS 2.5MM SOLDER datasheet.pdf