Susumu RG3216P-4871-W-T1
RG3216P-4871-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4871-W-T1
Brief Description
RES SMD 4.87KOHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4871-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-4871-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-4871-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4871-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4871-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.87k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4871-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4871-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4871-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-4871-W-T1
IC AMP AUDIO PWR 1W MONO 8SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
PLUG 7POS 0 DEG GRY/GRAY 4.0-5.2 datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 81V 930MA datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 250MHZ 24QFN datasheet.pdf
CAP CER 6.7PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 3.57 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS CABLE SKT datasheet.pdf