Susumu RG3216P-4990-B-T5
RG3216P-4990-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4990-B-T5
Brief Description
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4990-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-4990-B-T5
QUANTITY
RG3216P-4990-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4990-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4990-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4990-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4990-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4990-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-4990-B-T5
CABLE MOD COIL 10COND BLACK 10' datasheet.pdf
IC CONV AC/DC -12V 90MA SIP9 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V CHASS MNT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V X7R 1808 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS VERT DUAL SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 441MA 630 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 60 OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W LEADS datasheet.pdf