Susumu RG3216P-4993-C-T5
RG3216P-4993-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4993-C-T5
Brief Description
RES SMD 499K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4993-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-4993-C-T5
QUANTITY
RG3216P-4993-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4993-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4993-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4993-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4993-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4993-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-4993-C-T5
PTC RESETTABLE 250MA 110V RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
LED CBI 3MM Y,G,Y,G,Y,G,Y,G RA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS 1MM datasheet.pdf
IC DAC 12BIT PROGRAM 24HTSSOP datasheet.pdf
Crystal 30.7200MHz 10ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf