Susumu RG3216P-51R1-C-T5
RG3216P-51R1-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-51R1-C-T5
Brief Description
RES SMD 51.1 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-51R1-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-51R1-C-T5
QUANTITY
RG3216P-51R1-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-51R1-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-51R1-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-51R1-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-51R1-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-51R1-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-51R1-C-T5
RES SMD 118 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 560PF 500V NP0 1808 datasheet.pdf
FUSE 400A 690V 1FKE/115 AR UC datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24VQFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MEMORY CARD COMPACTFLASH 4GB SLC datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.18KOHM 0.1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
KIT CQM II 3-5K SC 30MM datasheet.pdf