Susumu RG3216P-5761-B-T1
RG3216P-5761-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-5761-B-T1
Brief Description
RES SMD 5.76K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-5761-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-5761-B-T1
QUANTITY
RG3216P-5761-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-5761-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-5761-B-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.76k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-5761-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-5761-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-5761-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-5761-B-T1
IC AUDIO ATTENUATOR DIG 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.5A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ DL SYNC 16HTSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 15A DO5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CLAMP METER 600V 1KA 2" JAW datasheet.pdf