Susumu RG3216P-5901-C-T5
RG3216P-5901-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-5901-C-T5
Brief Description
RES SMD 5.9K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-5901-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-5901-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-5901-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-5901-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-5901-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-5901-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-5901-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-5901-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-5901-C-T5
IC PLL CLOCK DRIVER LV 32-LQFP datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC16H/AE16G/HPL16H datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
IC XMITTER PROGR LVDS 48-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG CPC 13POS SOLDER CUP datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP PULL TO STRT datasheet.pdf
MOUNT RECT GEN PURP 0.080" datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
FRAME FIXED SZ16B FOR 4MOD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf