Susumu RG3216P-6043-B-T5
RG3216P-6043-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-6043-B-T5
Brief Description
RES SMD 604K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-6043-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-6043-B-T5
QUANTITY
RG3216P-6043-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-6043-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-6043-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-6043-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-6043-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-6043-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-6043-B-T5
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 1A SOT-223 datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 1.5KV X7R 1825 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8.5NS 119BGA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 41POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 50UF 5% 480VAC SCREW datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 3.81MM BLK R/A datasheet.pdf
PMI CAP STOVEP YLW 15/32 TRANSP datasheet.pdf
MODEL 212 TAP SWITCH 20A 150V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf