Susumu RG3216P-6192-D-T5
RG3216P-6192-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-6192-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 61.9K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-6192-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-6192-D-T5
QUANTITY
RG3216P-6192-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-6192-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-6192-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-6192-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-6192-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-6192-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-6192-D-T5
HEADER OPEN .018"DIA .400 22POS datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS STR .156 GOLD datasheet.pdf
OPTOISO 3.55KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
IC OFF-LINE SWITCH PWM 7SIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 60W datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1816 WHITE datasheet.pdf
14P GIGABIT IP67 MANAGED LAYER 3 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf