Susumu RG3216P-6651-B-T5
RG3216P-6651-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-6651-B-T5
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-6651-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-6651-B-T5
QUANTITY
RG3216P-6651-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-6651-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-6651-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-6651-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-6651-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-6651-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-6651-B-T5
CONN DIN RECEPT 150POS R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TVSOP datasheet.pdf
CAP CER 30PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 12NS 44TSOP datasheet.pdf
OSC XO 288.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 430 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf