Susumu RG3216P-6801-P-T1
RG3216P-6801-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-6801-P-T1
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-6801-P-T1.pdf
Availability of RG3216P-6801-P-T1
QUANTITY
RG3216P-6801-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-6801-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-6801-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-6801-P-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-6801-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-6801-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-6801-P-T1
SEAL PANEL MINI PB GREY datasheet.pdf
BATTERY PK 4.8V 2800 MAH NICAD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5MM datasheet.pdf
FERRULE WIRE RED 16AWG 500PC datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL54061 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 50W TO204AD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf