Susumu RG3216P-6802-C-T5
RG3216P-6802-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-6802-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 68K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-6802-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-6802-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-6802-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-6802-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-6802-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-6802-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-6802-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-6802-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-6802-C-T5
RELAY RF SPDT 10MA 9V datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC DO204AC datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 250MA 700 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V 5% BP 1812 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
IC AMP AUD PWR 25W MONO 28HTSSOP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 300MA 3.3 OHM TH datasheet.pdf