Susumu RG3216P-6803-B-T5
RG3216P-6803-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-6803-B-T5
Brief Description
RES SMD 680K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-6803-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-6803-B-T5
QUANTITY
RG3216P-6803-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-6803-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-6803-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-6803-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-6803-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-6803-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-6803-B-T5
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6V 20% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 80MA 125VAC 63VDC datasheet.pdf
HARDWARE MC9S12XF 144-PIN datasheet.pdf
FUSE 1.8A 250V NON STD SLOW datasheet.pdf
RES SMD 6.73K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 4V X7S 0306 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CUTTER SIDE OVAL 6.3" datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 3.5MM datasheet.pdf