Susumu RG3216P-69R8-B-T5
RG3216P-69R8-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-69R8-B-T5
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-69R8-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-69R8-B-T5
QUANTITY
RG3216P-69R8-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-69R8-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-69R8-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-69R8-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-69R8-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-69R8-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-69R8-B-T5
TRANS NPN 60V 2A MT-2 datasheet.pdf
IC MCU 8K FLASH 512B 16-QFN datasheet.pdf
TRANSFORMER TUBE GUITAR AMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
093 SHRD PIN SKT HDRS 6POS datasheet.pdf
RES 1.4M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 730MA 735 MOHM datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS datasheet.pdf