Susumu RG3216P-7150-C-T5
RG3216P-7150-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-7150-C-T5
Brief Description
RES SMD 715 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-7150-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-7150-C-T5
QUANTITY
RG3216P-7150-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-7150-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-7150-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-7150-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-7150-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-7150-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-7150-C-T5
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-6 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DC BLOCK 300KHZ-3GHZ 16WVDC datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 54POS 2MM SMD datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ SLOW WARBLE datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY ROLL SPDT 120V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5POS 10MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 78.125MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS PIN CRIMP datasheet.pdf
3 V to 5 V Single Supply, 200 kSPS 12-Bit Sampling ADCs IC datasheet.pdf