Susumu RG3216P-76R8-C-T5
RG3216P-76R8-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-76R8-C-T5
Brief Description
RES SMD 76.8 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-76R8-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-76R8-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-76R8-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-76R8-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-76R8-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-76R8-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-76R8-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-76R8-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-76R8-C-T5
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT VOUT 12TQFN datasheet.pdf
MOTOR BLDC GEAR IC KEY 32W 24V datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS WP 1.5KW 200V datasheet.pdf
D-181-1222-90/9CS2800 datasheet.pdf
IC BUFFER DL NON-INV SC-88 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
PHOTOCPLR IGBT DVR 2.5A 6SMD GW datasheet.pdf