TE Connectivity Deutsch Connectors DL66R20-39SN-6117-LC
DL66R20-39SN-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL66R20-39SN-6117-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT
Datasheet Download
DL66R20-39SN-6117-LC.pdf
Availability of DL66R20-39SN-6117-LC
QUANTITY
DL66R20-39SN-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL66R20-39SN-6117-LC
Internal Part NumberEIS-DL66R20-39SN-6117-LC
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL66R20-39SN-6117-LC
DL66R20-39SN-6117-LC Details Description
Related parts for DL66R20-39SN-6117-LC
FIXED IND 560UH 120MA 8.5 OHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
SW ROTARY SP3T W/BRKT RT ANG PC datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DSUB CABLE - CMM09S/AE09M/CMM09S datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD DL 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.1A 118 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
BEND RELIEF 4.0MM GREEN datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V CH 0603 datasheet.pdf
Connector Header 40 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf