Susumu RG3216P-7873-B-T1
RG3216P-7873-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-7873-B-T1
Brief Description
RES SMD 787K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-7873-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-7873-B-T1
QUANTITY
RG3216P-7873-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-7873-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-7873-B-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-7873-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-7873-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-7873-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-7873-B-T1
IC MULTIPLEXER 8X1 16DIP datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 30VC 16SOIC datasheet.pdf
CARD EDGE 72POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1.4A 230 MOHM SMD datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP FILM 3000PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 10% 20W TO263 datasheet.pdf