Susumu RG3216P-8061-B-T5
RG3216P-8061-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-8061-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 8.06K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-8061-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-8061-B-T5
QUANTITY
RG3216P-8061-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-8061-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-8061-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.06k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-8061-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-8061-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-8061-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-8061-B-T5
CONN HEADER 38POS DUAL .05" T/H datasheet.pdf
PANEL FAN ROOF 120V QUAD datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 50K RHEO 8DFN datasheet.pdf
FIBER OPTIC ADAPTOR datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf