Susumu RG3216P-8663-B-T5
RG3216P-8663-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-8663-B-T5
Brief Description
RES SMD 866K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-8663-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-8663-B-T5
QUANTITY
RG3216P-8663-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-8663-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-8663-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-8663-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-8663-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-8663-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-8663-B-T5
CONN DUST COVER 9POS CLOSED datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A2015V/H1502TR 4" datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 SR VERT TH CLIP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6350K 2SMD datasheet.pdf
VARISTOR 198V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf