Susumu RG3216P-8872-B-T5
RG3216P-8872-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-8872-B-T5
Brief Description
RES SMD 88.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-8872-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-8872-B-T5
QUANTITY
RG3216P-8872-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-8872-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-8872-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-8872-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-8872-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-8872-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-8872-B-T5
NON-SENSITIVE GATE 15.0A 600V datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 900MA 160 MOHM datasheet.pdf
VARISTOR 35.1V 80A 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 300MA 6.54 OHM datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.2PF 50V 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN FEM HSING 18POS 2MM DL ROW datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER 40QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.62UF 5% 2500VDC AXIAL datasheet.pdf