Susumu RG3216P-9093-B-T1
RG3216P-9093-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-9093-B-T1
Brief Description
RES SMD 909K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-9093-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-9093-B-T1
QUANTITY
RG3216P-9093-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-9093-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-9093-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
Standard Package10
SeriesRG
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-9093-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-9093-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-9093-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-9093-B-T1
IDC CABLE - MSC34K/MC34M/MPL34K datasheet.pdf
IC DRIVER MOSF DUAL HI/LO 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VOLT COMPARATOR QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 130MA 4.16 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 0.8UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 1GHZ 14SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf