Susumu RG3216P-9310-P-T1
RG3216P-9310-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-9310-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-9310-P-T1.pdf
Availability of RG3216P-9310-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-9310-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-9310-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-9310-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-9310-P-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-9310-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-9310-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-9310-P-T1
CABLE 15COND 24AWG GRY SHLD 100' datasheet.pdf
JUMPER-H1507TR/A2015B/X 6" datasheet.pdf
WZAD 240 datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.5A TO-92-3 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C OCTAL 24VQFN datasheet.pdf
IC FPGA 182 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
RES 2.08K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
GRAPHIC/TOUCH MODULE 4.3" WQVGA datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf