Susumu RG3216P-9533-B-T5
RG3216P-9533-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-9533-B-T5
Brief Description
RES SMD 953K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-9533-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-9533-B-T5
QUANTITY
RG3216P-9533-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-9533-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-9533-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-9533-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-9533-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-9533-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-9533-B-T5
IC REG LDO ADJ 3A TO220 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 13A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
RES SMD 1.96KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN FIBER LC2 DUPLX 127UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 5.76 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf