Susumu RG3216V-1000-P-T1
RG3216V-1000-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1000-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1000-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-1000-P-T1
QUANTITY
RG3216V-1000-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1000-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1000-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1000-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1000-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1000-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1000-P-T1
FIXED IND 1MH 1A 550 MOHM TH datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 14POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 800V 6A TO251 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 42SSOP datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 2 2.6-3.5MM YEL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 61.2K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 62NH 100MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf