Susumu RG3216V-1001-C-T5
RG3216V-1001-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1001-C-T5
Brief Description
RES SMD 1K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1001-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-1001-C-T5
QUANTITY
RG3216V-1001-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1001-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1001-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1001-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1001-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1001-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1001-C-T5
IC OPAMP GP 4.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC DIFF RCVR DUAL HS 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 39POS datasheet.pdf
CBE TZZ41 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
HAN HSC MALE CRIMP CONT 16 AWG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 12K OHM 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.37K OHM 1206 datasheet.pdf