Susumu RG3216V-1001-P-T1
RG3216V-1001-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1001-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1K OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1001-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-1001-P-T1
QUANTITY
RG3216V-1001-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1001-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1001-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1001-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1001-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1001-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1001-P-T1
IC DAC 12BIT QUAD 3.3V LP 28SSOP datasheet.pdf
IDC CABLE - AKR24H/AE24M/AKR24H datasheet.pdf
CBL RIBN 4COND 0.100 BLUE 200M datasheet.pdf
RES 680 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 63V FLATPACK datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf
508 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 560MA 172 MOHM datasheet.pdf