Susumu RG3216V-1020-C-T5
RG3216V-1020-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1020-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 102 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1020-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-1020-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-1020-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1020-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1020-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1020-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1020-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1020-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1020-C-T5
IC ADC 10BIT DUAL 105MSPS 48LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 230MA 3.12 OHM datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 68K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 759 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.015 UF 10% 630 VDC RA datasheet.pdf