Susumu RG3216V-1050-W-T1
RG3216V-1050-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1050-W-T1
Brief Description
RES SMD 105 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1050-W-T1.pdf
Availability of RG3216V-1050-W-T1
QUANTITY
RG3216V-1050-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1050-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1050-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1050-W-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1050-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1050-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1050-W-T1
CAP TACTILE SQUARE LIGHT GREEN datasheet.pdf
RES SMD 40.2OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
HAN-MOD COAX CONT 50 OHM (RG58) datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CABLE SOCKET 4POLE datasheet.pdf
FIXED IND 910NH 270MA 2.05 OHM datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
9POS WATR RES MET PLAST. datasheet.pdf