Susumu RG3216V-1070-B-T5
RG3216V-1070-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1070-B-T5
Brief Description
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1070-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-1070-B-T5
QUANTITY
RG3216V-1070-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1070-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1070-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1070-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1070-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1070-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1070-B-T5
IC QUAD 2-IN MUX 16SOIC datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GENERAL EMI 3A datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY 3KW 200V datasheet.pdf
RES 215 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 234K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC SMB datasheet.pdf
FIXED IND 26NH 720MA 282 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 3.01 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 20% 300VAC RADIAL datasheet.pdf