Susumu RG3216V-1100-C-T5
RG3216V-1100-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1100-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 110 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1100-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-1100-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-1100-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1100-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1100-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1100-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1100-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1100-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1100-C-T5
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC VCXO 89.6MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 36-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
VHDM BP 6ROW SIG END 10 COL datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 1000PF X5S RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.049" (1.25mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf