Susumu RG3216V-1151-B-T5
RG3216V-1151-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1151-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.15K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1151-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-1151-B-T5
QUANTITY
RG3216V-1151-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1151-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1151-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1151-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1151-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1151-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1151-B-T5
IC ENCORE MCU FLASH 16K 44LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 175MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
RES 910 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 500MW ALF2 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 30A AC/DC datasheet.pdf
LED HARDWARE LENS FILTER AMBER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN TERM BLK CVR 8POS datasheet.pdf