Susumu RG3216V-1180-B-T5
RG3216V-1180-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1180-B-T5
Brief Description
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1180-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-1180-B-T5
QUANTITY
RG3216V-1180-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1180-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1180-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1180-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1180-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1180-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1180-B-T5
RES SMD 2 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
KNOB CLR GLOSS.75"DIA .250"SHAFT datasheet.pdf
PCB STANDOFF .5" 8/PK datasheet.pdf
RES SMD 634K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
9 FAN TRAY 230V 990CFM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 221 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf