Susumu RG3216V-1180-C-T5
RG3216V-1180-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1180-C-T5
Brief Description
RES SMD 118 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1180-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-1180-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-1180-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1180-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1180-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1180-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1180-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1180-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1180-C-T5
RES SMD 180 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 50A WAFER datasheet.pdf
BUZZER MAGN 12V 2.048KHZ PCB datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 25.8 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 8.8V 30A 0603 datasheet.pdf
CREE ML-B BLACKBODY DEMO datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 3.5A datasheet.pdf