Seiko Instruments S-1111B33MC-NYSTFG
S-1111B33MC-NYSTFG picture photo
Mfg. Part Number
S-1111B33MC-NYSTFG
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5
Datasheet Download
S-1111B33MC-NYSTFG.pdf
Availability of S-1111B33MC-NYSTFG
QUANTITY
S-1111B33MC-NYSTFG Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1111B33MC-NYSTFG
Internal Part NumberEIS-S-1111B33MC-NYSTFG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.2V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1111B33MC-NYSTFG
Related LinksS-1111B33, S-1111B33MC-NYSTFG Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1111B33MC-NYSTFG Details Description
Related parts for S-1111B33MC-NYSTFG
OSC XO 2.4576MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 1.2A 270 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS MALE THREAD MNT datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 3% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 58POS datasheet.pdf
RES 4.93K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.23M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 144 CLBs, 3000 Gates, 270MHz, 144-Cell, CMOS, CPGA84 IC datasheet.pdf